Skip to search | Skip to content

image

Tuesday, September 22, 2009

Boekpresentatie ‘De Politiek der Dingen’

Op 22 september 2009 zal de officiele presentatie plaatsvinden van het boek ‘De Politiek der Dingen’. Dit boek toont de politieke en morele lading van techniek aan de hand van een tiental korte gevalsstudies. De meeste auteurs in deze bundel zijn onderzoeker bij 3TU.Ethics. Het boek is mede onder redactie van Frits Bolkestein tot stond gekomen. Sinds november 2004 was Frits Bolkestein buitengewoon hoogleraar ‘Intellectuele grondslagen van politieke ontwikkelingen’ en als zodanig verbonden met de filosofiesectie van de TU Delft, een van de participanten in 3TU.Ethics. Volgend op de boekpresentatie wordt een afscheidsborrel/-diner aangeboden aan dhr. Bolkestein.

Na 5 jaar als buitengewoon hoogleraar
bij de sectie filosofie van de TU Delft neemt

Frits Bolkestein


afscheid tijdens een boekpresentatie + borrel
(met aansluitend een diner voor een klein kring van genodigden)



Sinds november 2004 is Frits Bolkestein buitengewoon hoogleraar ‘Intellectuele grondslagen van politieke ontwikkelingen’, een gezamenlijke aanstelling aan de TU Delft en de Universiteit Leiden. Binnen de TU Delft was hij verbonden aan de sectie filosofie van de faculteit Techniek, Bestuur en Management. In de afgelopen 5 jaar heeft hij op verschillende manieren bijgedragen aan de kritische reflectie op politiek, techniek, maatschappij en de rol van ingenieurs daarbinnen. Een uitvloeisel hiervan is het boek ‘De Politiek der Dingen’, dat in september 2009 bij Damon verschijnt en dat geredigeerd is door prof. Bolkestein en enkele van zijn collega’s bij de sectie filosofie.

Graag wil de sectie filosofie op gepaste wijze afscheid nemen van prof. Bolkestein en hem danken voor zijn inzet. Dat doen wij door hem een borrel aan te bieden, waar tevens het boek voor het eerst gepresenteerd wordt aan de aanwezigen. Passend bij het interuniversitaire karakter van zijn aanstelling zal de borrel plaatsvinden op de campus Den Haag van de Universiteit Leiden en de TU Delft. Op deze locatie is in de afgelopen jaren een bloeiende samenwerking tot stand gekomen tussen beide universiteiten, die weerspiegelt waarmee ook prof. Bolkestein zich heeft beziggehouden in de afgelopen jaren: het toenemend belang van de integratie van technische, sociale en ethische aspecten bij het adresseren van maatschappelijke vraagstukken.

Over het boek

image
Zie voor meer informatie hier.

Locatie

Campus Den Haag van de TU Delft, Lange Voorhout 44

Programma

17:00Ontvangst met een drankje
17:40Boekpresentatie en dankwoord
Door prof. Jeroen van den Hoven, hoogleraar filosofieafdeling TU Delft / wetenschappelijk directeur 3TU.Ethics
17:50Afscheidstoespraak
Door prof. Frits Bolkestein
18:00Borrel met mogelijkheid het boek in te zien
19:00Diner voor een kleine kring van genodigden
21:00Einde

Organisatie

Deelname is alleen op uitnodiging (met uitzondering van geinteresseerde journalisten, wel graag van te voren aanmelden).

Voor praktische informatie kunt u contact opnemen met Henneke Filiz-Piekhaar, secretariaat sectie filosofie (015 – 27 85 143, ). Voor inhoudelijke vragen kunt u terecht bij Ilse Oosterlaken (015 – 27 85 619, ).